Inside

All Time Top 50 News

CA Election: संबिधान सभाको निर्वाचन बिशेष PDF Print E-mail
Share
User Rating: / 0
PoorBest 
Written by Administrator   

Exclusive news about Nepal's Constitution Assembly election 2013 and 2008:

-http://www.usnepalonline.com/election/

-समानुपातिक सुचीमा परेका काँग्रेस, एमाले र एमाओवादीका सभासद कस्ता छन्?

नेपालको दोश्रो संबिधान सभा सदस्य निर्वाचन-२०७० मा पहिलो हुने निर्वाचित हुने (FPTP) 240 प्रतक्षतर्फको अन्तिम निर्वाचन परिणाम:

CA Election FPTP Final Result 2013:

क्र.सं.

जिल्ला

नि. क्षे.

उम्मेदवारको नाम

राजनैतिक दल / स्वतन्त्र

प्राप्त मत

ताप्लेजुंग

भुपेन्द्र थेबे

नेकपा एमाले

७४३४

ताप्लेजुंग

डम्बरध्वज तुम्बाहाम्फे

नेकपा एमाले

७०३४

पाँचथर

गणेशकुमार काम्बाङ्ग

नेकपा एमाले

१३०८२

पाँचथर

भीष्मराज आङदेम्बे

नेपाली काँग्रेस

११८३९

इलाम

झलनाथ खनाल

नेकपा एमाले

१७३४२

इलाम

सुवासचन्द्र नेम्बाङ्ग

नेकपा एमाले

१४९३०

इलाम

केशव थापा

नेपाली काँग्रेस

१५८६८

झापा

रविन कोइराला

नेकपा एमाले

१७२२९

झापा

सुधिरकुमार सिवाकोटी

नेपाली काँग्रेस

१३५५४

१०

झापा

कृष्णप्रसाद सिटौला

नेपाली काँग्रेस

१४३५५

११

झापा

प्रेमबहादुर गिरी

नेकपा एमाले

२२१५९

१२

झापा

केशबकुमार बुढाथोकी

नेपाली काँग्रेस

१६५८७

१३

झापा

दिपक कार्की

नेकपा एमाले

११३२६

१४

झापा

के.पी. शर्मा ओली

नेकपा एमाले

१९२८७

१५

संखुवासभा

तारामान गुरुङ

नेपाली काँग्रेस

९४१५

१६

संखुवासभा

दिपक खड्का

नेपाली काँग्रेस

११५५२

१७

तेर्हथुम

भवानीप्रसाद खापुङ्ग

नेकपा एमाले

१५१११

१८

भोजपुर

कृपासुर शेर्पा

नेकपा एमाले

११४५०

१९

भोजपुर

शेरधन राई

नेकपा एमाले

११९२७

२०

धनकुटा

टिकाराम चेम्जोङ्ग लिम्बु

नेकपा एमाले

१०९५३

२१

धनकुटा

सुनिलबहादुर थापा

राप्रपा

१००९३

२२

मोरङ्ग

ऋषिकेश पोखरेल

नेकपा एमाले

१४०००

२३

मोरङ्ग

चण्डिप्रसाद राई

नेकपा एमाले

१४५१६

२४

मोरङ्ग

दिलिप खवास गच्छदार

नेपाली काँग्रेस

१२९८४

२५

मोरङ्ग

शिवकुमार मण्डल केवट

एनेकपा माओवादी

९३६०

२६

मोरङ्ग

अमृतकुमार अर्याल

नेपाली काँग्रेस

१५२५४

२७

मोरङ्ग

महेश आचार्य

नेपाली काँग्रेस

१२५५२

२८

मोरङ्ग

डा. शेखर कोईराला

नेपाली काँग्रेस

१२९८२

२९

मोरङ्ग

चन्द्रबहादुर गुरुङ

नेकपा एमाले

१७४०१

३०

मोरङ्ग

डिगबहादुर लिम्बु

नेपाली काँग्रेस

१५२०२

३१

सुनसरी

कृष्णकुमार राई

नेकपा एमाले

१४३८४

३२

सुनसरी

रेवतीरमण भण्डारी

नेकपा एमाले

१८४७४

३३

सुनसरी

विजयकुमार गच्छदार

मजअफो नेपाल (लो)

१७५२४

३४

सुनसरी

सिताराम महतो

नेपाली काँग्रेस

१५२०८

३५

सुनसरी

उपेन्द्र यादव

मजअफो नेपाल

७२६४

३६

सुनसरी

भिमप्रसाद आचार्य

नेकपा एमाले

१४१०१

३७

सोलुखुम्बु

बलबहादुर के.सी

नेपाली काँग्रेस

१२४६४

३८

खोटाङ्ग

पाँचकर्ण राई

नेकपा एमाले

१०८२४

३९

खोटाङ्ग

विशाल भट्टराई

नेकपा एमाले

१४०३७

४०

ओखलढुंगा

यज्ञराज सुनुवार

नेकपा एमाले

१२९४३

४१

ओखलढुंगा

रामहरी खतिवडा

नेपाली काँग्रेस

१३९०४

४२

उदयपुर

डा. नारायण खड्का

नेपाली काँग्रेस

१५३८१

४३

उदयपुर

मंजुकुमारी चौधरी

नेकपा एमाले

७५३४

४४

उदयपुर

नारायणबहादुर कार्की

नेपाली काँग्रेस

१२५५०

४५

सप्तरी

मानपुर चौधरी

एनेकपा माओवादी

९८४४

४६

सप्तरी

अशोककुमार मंडल

एनेकपा माओवादी

६०५७

४७

सप्तरी

उमेशकुमार यादब

एनेकपा माओवादी

८७४६

४८

सप्तरी

ताराकान्त चौधरी

नेकपा एमाले

८२१७

४९

सप्तरी

तेजुलाल चौधरी

नेपाली काँग्रेस

७९५९

५०

सप्तरी

सुरेन्द्रप्रसाद यादव

नेपाली काँग्रेस

५८८३

५१

सिराहा

पद्ममनारायण चौधरी

नेपाली काँग्रेस

१२१८३

५२

सिराहा

रामचन्द्र यादव

नेकपा एमाले

९८१८

५३

सिराहा

सितादेवी यादव

नेपाली काँग्रेस

१११४२

५४

सिराहा

रामचन्द्र यादव

नेपाली काँग्रेस

८८०५

५५

सिराहा

पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड)

एनेकपा माओवादी

१५२४४

५६

सिराहा

गणेशकुमार मण्डल

नेपाली काँग्रेस

६३२२

५७

दोलखा

पार्वत गुरुङ

नेकपा एमाले

१६२८१

५८

दोलखा

आनन्दप्रसाद पोखरेल

नेकपा एमाले

१४७०२

५९

रामेछाप

आङटावा शेर्पा

नेपाली काँग्रेस

१३६१५

६०

रामेछाप

श्यामकुमार श्रेष्ठ

एनेकपा माओवादी

१४८९८

६१

सिन्धुली

गणेशकुमार पहाडी

नेकपा एमाले

१०९०१

६२

सिन्धुली

मोहनप्रसाद वराल

नेपाली काँग्रेस

१३९०५

६३

सिन्धुली

हरिवोलप्रसाद गजुरेल

एनेकपा माओवादी

१२७७०

६४

धनुषा

दिनेशप्रसाद परसैला यादव

नेपाली काँग्रेस

८८२७

६५

धनुषा

रामकृष्ण यादव

नेपाली काँग्रेस

९३७८

६६

धनुषा

विमलेन्द्र निधि

नेपाली काँग्रेस

१५०३१

६७

धनुषा

संजयकुमार साह

सद्भावना पार्टी

१२६६६

६८

धनुषा

प्रा.डा. चन्द्रमोहन यादव

नेपाली काँग्रेस

११७०५

६९

धनुषा

प्रेमकिसोर प्रसाद साह तेली

नेपाली काँग्रेस

७७२५

७०

धनुषा

शत्रुधन महतो

नेकपा एमाले

८८२७

७१

महोत्तरी

गिरीराज मणी पोखरेल

एनेकपा माओवादी

१०८९५

७२

महोत्तरी

किरण यादव

नेपाली काँग्रेस

७३५७

७३

महोत्तरी

रामदयाल मण्डल

नेकपा एमाले

७८४९

७४

महोत्तरी

चन्‍देश्‍वर झा

स्वतन्त्र

३०६२

७५

महोत्तरी

दिपनारायण साह

नेकपा एमाले

७२७६

७६

महोत्तरी

सिताराम भण्डारी

नेपाली काँग्रेस

९४८०

७७

सर्लाही

शम्भुलाल श्रेष्ठ

एनेकपा माओवादी

९४७६

७८

सर्लाही

रामचन्द्र चौधरी

नेपाली काँग्रेस

६७०४

७९

सर्लाही

हरिप्रसाद उप्रेती

नेकपा एमाले

१२८०८

८०

सर्लाही

महेन्द्रराय यादव

तमसपा नेपाल

११५३४

८१

सर्लाही

जंगिलाल राय

तमलोपा

९७६७

८२

सर्लाही

अमरेशकुमार सिंह

नेपाली काँग्रेस

१७४००

८३

रसुवा

जनार्दन ढकाल

नेकपा एमाले

६६२८

८४

धादिंग

धनबहादुर घले

नेकपा एमाले

८६६३

८५

धादिंग

गुरुप्रसाद बुर्लाकोटी

नेकपा एमाले

२०२३६

८६

धादिंग

राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे

नेकपा एमाले

२२१९६

८७

नुवाकोट

अर्जुन नरसिं के.सी.

नेपाली काँग्रेस

१७३४६

८८

नुवाकोट

डा. रामशरण महत

नेपाली काँग्रेस

१८८३१

८९

नुवाकोट

बहादुरसिंह लामा तामाङ

नेपाली काँग्रेस

१७४९५

९०

काठमाडौं

प्रकाशमान सिंह

नेपाली काँग्रेस

१५१३८

९१

काठमाडौं

माधवकुमार नेपाल

नेकपा एमाले

२१७४८

९२

काठमाडौं

रामेश्‍वर फुयाल

नेकपा एमाले

१३१०४

९३

काठमाडौं

गगनकुमार थापा

नेपाली काँग्रेस

२२३३६

९४

काठमाडौं

नरहरि आचार्य

नेपाली काँग्रेस

१५३६४

९५

काठमाडौं

भिमसेनदास प्रधान

नेपाली काँग्रेस

१४१५१

९६

काठमाडौं

रामवीर मानन्धर

नेकपा एमाले

१३२८९

९७

काठमाडौं

नविन्द्रराज जोशी

नेपाली काँग्रेस

१३७७४

९८

काठमाडौं

ध्यानगोविन्द रंजित

नेपाली काँग्रेस

१४४८३

९९

काठमाडौं

१०

राजेन्द्रकुमार के.सी

नेपाली काँग्रेस

२०३९२

१००

भक्तपुर

नारायणमान बिजुक्छे

नेमकिपा

२०४४६

१०१

भक्तपुर

रामेश्‍वरप्रसाद ढुङ्गेल

नेपाली काँग्रेस

२११२१

१०२

ललितपुर

उदय शम्शेर जवरा

नेपाली काँग्रेस

१८५६०

१०३

ललितपुर

चन्द्र महर्जन

नेपाली काँग्रेस

२३२३१

१०४

ललितपुर

मदनबहादुर अमात्य

नेपाली काँग्रेस

२३५६६

१०५

काभ्रेपलाञ्चोक

तिर्थबहादुर लामा

नेपाली काँग्रेस

१२२७०

१०६

काभ्रेपलाञ्चोक

रामहरि सुवेदी

नेकपा एमाले

१३५१०

१०७

काभ्रेपलाञ्चोक

कन्चनचन्द्र बादे

नेपाली काँग्रेस

१९३९१

१०८

काभ्रेपलाञ्चोक

विदुरप्रसाद सापकोटा

नेकपा एमाले

१६७५४

१०९

सिन्धुपाल्चोक

मोहनवहादुर वस्नेत

नेपाली काँग्रेस

१५०२१

११०

सिन्धुपाल्चोक

अग्नीप्रसाद सापकोटा

एनेकपा माओवादी

१२८०८

१११

सिन्धुपाल्चोक

शेरबहादुर तामाङ

नेकपा एमाले

१४५२७

११२

मकवानपुर

इन्द्रबहादुर वानिया

नेपाली काँग्रेस

११८८८

११३

मकवानपुर

सुभासचन्द्र शाह ठकुरी

नेकपा एमाले

११७११

११४

मकवानपुर

अनन्तप्रसाद पौडेल

नेकपा एमाले

१४२६८

११५

मकवानपुर

राजराम स्याङतान

नेकपा एमाले

१०९०४

११६

रौतहट

माधवकुमार नेपाल

नेकपा एमाले

८३६१

११७

रौतहट

मो. मुस्ताक आलम

मजअफो नेपाल (लो)

१३४५०

११८

रौतहट

प्रभु साह

एनेकपा माओवादी

१३००९

११९

रौतहट

सत्‍यनारायण भगत विन

एनेकपा माओवादी

१०००८

१२०

रौतहट

सुनीलकुमार यादव

नेपाली काँग्रेस

११२६१

१२१

रौतहट

रामकुमार भट्टराई

नेकपा एमाले

१४३९८

१२२

बारा

रामअयोध्या प्रसाद यादव

नेपाली काँग्रेस

८३३७

१२३

बारा

राधेचन्द्र यादव

नेपाली काँग्रेस

८८६७

१२४

बारा

फरमुल्लाह मंसुर

नेपाली काँग्रेस

१०४५६

१२५

बारा

नजमा खातुन

नेकपा एमाले

१२३६१

१२६

बारा

बलबीर प्रसाद चौधरी

नेकपा एमाले

१५८००

१२७

बारा

पुरुषोत्तम पौडेल

नेकपा एमाले

१६५११

१२८

पर्सा

राजेन्द्र अमात्य

नेपाली काँग्रेस

१२४६३

१२९

पर्सा

विचारीप्रसाद यादव

नेकपा एमाले

८७१४

१३०

पर्सा

राजकुमार गुप्ता

नेकपा एमाले

१६१९२

१३१

पर्सा

सुरेन्द्रप्रसाद चौधरी

नेपाली काँग्रेस

१२९६३

१३२

पर्सा

जयप्रकाश थारु

नेकपा एमाले

१०४५०

१३३

चितवन

सुरेन्द्रप्रसाद पाण्डे

नेकपा एमाले

१८७६०

१३४

चितवन

शेषनाथ अधिकारी

नेपाली काँग्रेस

१७८१०

१३५

चितवन

कृष्णभक्त पोख्रेल

नेकपा एमाले

१५६६१

१३६

चितवन

सुशिल कोइराला

नेपाली काँग्रेस

२०७६०

१३७

चितवन

बिक्रम पाण्डे

राप्रपा

१०८५८

१३८

गोरखा

डा. बाबुराम भट्टराई

एनेकपा माओवादी

२२८२४

१३९

गोरखा

हितराज पाण्डे

एनेकपा माओवादी

२०७६१

१४०

गोरखा

छमबहादुर गुरुङ

एनेकपा माओवादी

१४४४०

१४१

मनाङ्ग

टेकबहादुर गुरुङ

नेपाली काँग्रेस

१५२७

१४२

लमजुंग

जमिन्द्रमान घले

नेकपा एमाले

११३०९

१४३

लमजुंग

चन्द्रबहादुर कुँवर

नेपाली काँग्रेस

१४७६५

१४४

कास्की

यज्ञबहादुर थापा

नेपाली काँग्रेस

१५८३२

१४५

कास्की

शारदा पौडेल

नेपाली काँग्रेस

११६६२

१४६

कास्की

रविन्द्र अधिकारी

नेकपा एमाले

१३११०

१४७

कास्की

सिता गिरी (ओली)

नेकपा एमाले

१५४३८

१४८

तनहुँ

शंकर भण्डारी

नेपाली काँग्रेस

१५७१३

१४९

तनहुँ

रामचन्द्र पौडेल

नेपाली काँग्रेस

१८१४९

१५०

तनहुँ

टुकराज सिग्देल

नेकपा एमाले

१५९७४

१५१

स्याङ्जा

राजु थापा

नेपाली काँग्रेस

१६६९९

१५२

स्याङ्जा

कमलप्रसाद पंगेनी

नेपाली काँग्रेस

१७७९१

१५३

स्याङ्जा

मुक्तिप्रसाद पाठक

नेकपा एमाले

१८७१७

१५४

गुल्मी

कृष्णबहादुर छन्तेल थापा

नेपाली काँग्रेस

१०५९२

१५५

गुल्मी

चन्द्रकान्त भण्डारी

नेपाली काँग्रेस

२११८९

१५६

गुल्मी

गोकर्णराज विष्ट

नेकपा एमाले

१८४३२

१५७

पाल्पा

राधाकृष्ण कडेल

नेकपा एमाले

१७८०४

१५८

पाल्पा

सोमप्रसाद पाण्डे

नेकपा एमाले

१३१९३

१५९

पाल्पा

हरिप्रसाद नेपाल

नेपाली काँग्रेस

१३१३५

१६०

अर्घाखांची

टोपबहादुर रायमाझी

एनेकपा माओवादी

१२२८६

१६१

अर्घाखांची

डा‍. दुमनसिंह थापा क्षेत्री

नेकपा एमाले

१६६५०

१६२

नवलपरासी

शशांक कोइराला

नेपाली काँग्रेस

१८२२८

१६३

नवलपरासी

जीवन श्रेष्ठ

नेकपा एमाले

१६२२१

१६४

नवलपरासी

कृष्णप्रसाद पौडेल

नेकपा एमाले

१४८०४

१६५

नवलपरासी

वैजनाथ चौधरी थारु

नेकपा एमाले

१०७५०

१६६

नवलपरासी

विक्रम खनाल

नेपाली काँग्रेस

९२०४

१६७

नवलपरासी

देवकरणप्रसाद कलवार

नेपाली काँग्रेस

१४५८०

१६८

रुपन्देही

अब्दुल रज्जाक गद्दी

नेपाली काँग्रेस

१४४००

१६९

रुपन्देही

दिपक वोहरा

राप्रपा

८१५२

१७०

रुपन्देही

वालकृष्ण खा‌ड

नेपाली काँग्रेस

१८४८१

१७१

रुपन्देही

विष्णुप्रसाद पौडेल

नेकपा एमाले

१९५७७

१७२

रुपन्देही

भरतकुमार शाह

नेपाली काँग्रेस

१४२७४

१७३

रुपन्देही

सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

तमलोपा

१४६९२

१७४

रुपन्देही

कमलेश्‍वर पूरी गोस्वामी

तमलोपा

९२६३

१७५

कपिलवस्तु

बलराम अधिकारी

नेकपा एमाले

१६५४७

१७६

कपिलवस्तु

अतहरकमाल मुसलमान

स्वतन्त्र

४६७४

१७७

कपिलवस्तु

बृजेशकुमार गुप्ता

तमलोपा

९२२५

१७८

कपिलवस्तु

सुरेन्द्रराज आचार्य

नेपाली काँग्रेस

७९००

१७९

कपिलवस्तु

अभिषेशप्रताप शाह

मजअफो नेपाल

८५५७

१८०

मुस्तांग

रोमी गौचन थकाली

नेपाली काँग्रेस

१४२४

१८१

म्याग्दी

नबराज शर्मा

नेकपा एमाले

१५९५५

१८२

बागलुङ

हरीबहादुर खड्का

नेपाली काँग्रेस

१३५००

१८३

बागलुङ

प्रकाश शर्मा पौडेल

नेपाली काँग्रेस

१०२५३

१८४

बागलुङ

ज्ञानकुमारी छन्त्याल

नेपाली काँग्रेस

१००८९

१८५

पर्वत

अर्जुनप्रसाद जोशी

नेपाली काँग्रेस

१२८३८

१८६

पर्वत

विकाश लम्साल

नेकपा एमाले

१११४१

१८७

रुकुम

गणेशमान पुन मगर

एनेकपा माओवादी

१८५९८

१८८

रुकुम

जनार्दन शर्मा

एनेकपा माओवादी

२२५७५

१८९

रोल्पा

कृष्णबहादुर महरा

एनेकपा माओवादी

११४०७

१९०

रोल्पा

ओनसरी घर्ती मगर

एनेकपा माओवादी

१४९६४

१९१

प्यूठान

बामदेव गौतम

नेकपा एमाले

१३९६२

१९२

प्यूठान

हिराबहादुर के.सी.

नेकपा एमाले

१२७९८

१९३

सल्यान

टेकबहादुर वस्नेत

एनेकपा माओवादी

१५०८९

१९४

सल्यान

प्रकाश ज्वाला

नेकपा एमाले

१४८२९

१९५

दाङ

पार्वता डि.सी. चौधरी

नेपाली काँग्रेस

८७१९

१९६

दाङ

शुशिला चौधरी

नेपाली काँग्रेस

१०४३०

१९७

दाङ

राजु खनाल

नेपाली काँग्रेस

१५०४८

१९८

दाङ

वुद्धिराम भण्डारी

नेपाली काँग्रेस

१४५०३

१९९

दाङ

दीपक गिरी

नेपाली काँग्रेस

१५३५८

२००

डोल्पा

धनबहादुर बुढा मगर

नेकपा एमाले

६९८७

२०१

मुगु

मोहन बानियाँ

नेकपा एमाले

८१४६

२०२

जुम्ला

ललितजंग शाही

नेपाली काँग्रेस

११८६६

२०३

कालिकोट

महेन्द्रबहादुर शाही

एनेकपा माओवादी

१२०८८

२०४

हुम्ला

जीवनवहादुर शाही

नेपाली काँग्रेस

८३३२

२०५

जाजरकोट

शक्तिबहादुर बस्नेत

एनेकपा माओवादी

८०७३

२०६

जाजरकोट

राजीवविक्रम शाह

नेपाली काँग्रेस

९३५७

२०७

दैलेख

अम्मरबहादुर थापा

नेकपा एमाले

१५६७०

२०८

दैलेख

लक्ष्मीप्रसाद पोखरेल

नेकपा एमाले

१५६१९

२०९

सुर्खेत

पूर्णबहादुर खड्का

नेपाली काँग्रेस

१७३०१

२१०

सुर्खेत

ह्रदयराम थानी

नेपाली काँग्रेस

१७४१९

२११

सुर्खेत

तप्तबहादुर विष्ट

नेपाली काँग्रेस

१४७५८

२१२

बाँके

अमर शर्मा देवराज भार

नेकपा एमाले

१३९७२

२१३

बाँके

दिनेशचन्द्र यादव

नेकपा एमाले

१२५८६

२१४

बाँके

शुसिल कोइराला

नेपाली काँग्रेस

१०७५३

२१५

बाँके

दलबहादुर सुनार

नेकपा एमाले

१५१८०

२१६

बर्दिया

बामदेव गौतम

नेकपा एमाले

१८३४७

२१७

बर्दिया

संजयकुमार गौतम

नेपाली काँग्रेस

११६१८

२१८

बर्दिया

सन्तकुमार थारु

एनेकपा माओवादी

१४३०५

२१९

बर्दिया

मानबहादुर थारु

एनेकपा माओवादी

१४५७४

२२०

बाजुरा

कर्णबहादुर थापा

नेकपा एमाले

२२४५८

२२१

अछाम

भीमबहादुर रावल

नेकपा एमाले

१७७२५

२२२

अछाम

भरत साउँद

नेकपा एमाले

१६६६४

२२३

बझाङ्ग

मानप्रसाद खत्री

नेकपा एमाले

११५३०

२२४

बझाङ्ग

लालबहादुर रावल

नेकपा एमाले

१०५९४

२२५

डोटी

विरबहादुर वलायर

नेपाली काँग्रेस

१६९५७

२२६

डोटी

प्रेमबहादुर आले मगर

नेकपा एमाले

१२४००

२२७

कैलाली

जनकराज चौधरी

मजअफो नेपाल (लो)

११२९४

२२८

कैलाली

मोहनसि‌ह राठौर

नेकपा एमाले

११९३२

२२९

कैलाली

रामजनम चौधरी

मजअफो नेपाल (लो)

११०२७

२३०

कैलाली

गौरीशंकर चौधरी

एनेकपा माओवादी

११९६८

२३१

कैलाली

दिर्घराज भाट

नेपाली काँग्रेस

१६३४६

२३२

कैलाली

शेरबहादुर देउवा

नेपाली काँग्रेस

१६४८९

२३३

दार्चुला

गणेशसिंह ठगुन्ना

नेकपा एमाले

२०४७०

२३४

बैतडी

दामोदर भण्डारी

नेकपा एमाले

११६७२

२३५

बैतडी

नरबहादुर चन्द

नेपाली काँग्रेस

१२४६६

२३६

डडेलधुरा

शेरबहादुर देउबा

नेपाली काँग्रेस

२३९२०

२३७

कन्चनपुर

दिवानसिंह विष्ट

नेपाली काँग्रेस

१०२९४

२३८

कन्चनपुर

नारायणप्रकाश साउद

नेपाली काँग्रेस

१३४१५

२३९

कन्चनपुर

बहादुरसिंह थापा

नेपाली काँग्रेस

१२८३६

२४०

कन्चनपुर

रमेश लेखक

नेपाली काँग्रेस

१४०२३

श्रोत: http://election.gov.np

-Interpreting Nepalese Vote in the CA Election 2013: What went wrong for Maoist ?

-संबिधान सभा २०७० मा २४० निर्वाचन क्षेत्रबाट निर्बाचित प्रतक्षतर्फ जाति-क्षेत्रगत प्रतिनिधित्व कस्तो छ?

-संबिधान सभाको निर्वाचन अप्डेट: कांग्रेस 105 विजयी, एमाले 91 बिजयी, माओवादी 26 विजयी

-अप्डेट: प्रचन्डले सिराहा-५ बाट बालबाल जिते, कांग्रेस 102 विजयी, एमाले 90 बिजयी, माओवादी 25 विजयी

-अप्डेट: कांग्रेस १९ विजयी, ७४ स्थानमा अग्रता, एमाले १८ बिजयी, ५४ स्थानमा अग्रता, माओवादी २ विजयी, २० स्थानमा अग्रता

-नयाँ नेपालमा नयाँ राजनीतिक समिकरण: प्रचन्डको हारले के संकेत गर्दछ?

-UN Secretary-General Ban Ki-moon welcomes peaceful conduct of Constituent Assembly polls in Nepal

-United States congratulates the people of Nepal on Constituent Assembly elections

-अमेरिकाद्वारा संबिधान सभाको निर्वाचन शान्तिपूर्णरुपमा सम्पन्न भएकोमा नेपाली जनतालाई बधाई

-संबिधान सभा निर्वाचन परिणाम: काँग्रेस, एमाले अगाडि, माओवादी तेश्रो स्थानमा अग्रस्थान

-संबिधान सभाको निर्वाचन शान्तिपूर्णरुपमा सम्पन्न, ७० प्रतिशत मतदान

संबिधान सभाको २४० निर्वाचन क्षेत्रकालागि १२० दल र स्वतन्त्रका १३,१६७ उम्मेदवार, मत खसाल्नु अघि चिनि राखौं (सुचीसहित)
List of candidates of FPTP direct CA election 2013: 6-25 Districts
List of candidates of FPTP direct CA election 2013: 26-50 Districts
List of candidates of FPTP direct CA election 2013: 51-75 Districts
All Pages

-को कति समानुपातिक? एमाओवादी, काँग्रेस र एमालेको सूचीमा को को परे?

-मत कसलाई दिने? ६ हजार २५२ उम्मेद्वार, लौ अब संबिधान सभा निर्वाचनमा भोट् माग्न आउने १३० दलहरुका चुनाव चिन्ह जानी राखौं

-राष्ट्रपतिद्वारा संविधानसभाको सदस्य संख्या ६०१ जनाकै हुने आदेश जारी

-उच्चस्तरीय राजनीतिक समिति र सङ्घीय समाजवादी पार्टीबिच ६०१ सभासद संख्या यथावत राख्ने सहमति

-आगामी संबिधान सभाको संख्या ५८५ बनाउने सहमती, ६०१ भन्दा शिर्फ १६ सदस्य कमि

-संविधान सभामा सिट संख्या घटाउने निर्णयप्रति जनजाति महासंघको आपत्ति, एमाओवादी अध्यक्ष 'प्रचण्ड' को समर्थन

-चार दलको राजनीतिक 'कु' विरुद्ध उपत्यका र लिम्बुवान बन्द

-Update: आगामी चुनावमा लड्न नेपालमा १३७ दलहरुको दर्ता, मत कसलाई दिने?

-नेपालमा संबिधान सभाको निर्वाचन नोबेम्बर १९ मा हुने घोषणा, ४ दलको समर्थन, ४२ वटा दलहरुद्वारा बिरोध

-थप ८ मन्त्रीहरु नियुक्त, ११ सदस्यीय चुनावी मन्त्री परिषदको गठन पुरा

-नेपाल बार एसोसियसनद्वारा प्रधानन्यायाधिसको नियुक्तीको दिनलाई कालो दिनको संज्ञा

-प्रधान न्यायाधिस खिलराज रेग्मीले सरकार प्रमुख (अध्यक्ष) कोरुपमा शपथ ग्रहण खाए, २ मन्त्री नियुक्त

-प्रधानन्यायाधिसको अध्यक्षतामा अन्तरिम चुनावी सरकार गठन गर्ने ४ दलीय सहमाति, २२ दलद्वारा बिरोध , निर्वाचन जुन २१ तारिखभित्र गर्ने

-६०१ सभासदहरु र नेताहरु विश्व प्रसिद्द अनलाइन सामाजिक सन्जाल "फेसबुक" मा नाङ्गेझार

 

CA Election: सन् 2013 (बिसं २०७०): राजनैतिक दल / स्वतन्त्रअनुसार उम्मेदवारको संख्या


क्र.सं.

राजनैतिक दलको नाम / स्वतन्त्र

उम्मेदवार

जम्मा

पुरुष

महिला

तेस्रो लिंगी

नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (ए. मा. ले)

२१४

२६

२४०

एकीकृत नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी)

२१४

२६

२४०

नेपाली काँग्रेस

२१५

२५

२४०

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपाल

२१४

२४

२३८

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी

२१५

२०

२३५

सङ्घीय समाजवादी पार्टी, नेपाल

१७४

११

१८५

नेपाल परिवार दल

१५४

२६

१८०

मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल(लोकतान्त्रिक)

१६५

११

१७६

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (मार्क्सवादी–लेनिनवादी)

१३८

१६

१५४

१०

राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी

१२५

१९

१४४

११

राष्ट्रिय जनमोर्चा

१०७

२८

१३५

१२

सद्भावना पार्टी

१०६

२७

१३३

१३

मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल

१०७

२१

१२८

१४

नेपाल मजदुर किसान पार्टी

९३

३४

१२७

१५

तराई–मधेश लोकतान्त्रिक पार्टी

९५

२०

११५

१६

अखण्ड नेपाल पार्टी

९०

१५

१०५

१७

संघीय सद्भावना पार्टी

८०

१३

९३

१८

राष्ट्रिय मधेश समाजवादी पार्टी

७४

१६

९०

१९

शिवसेना नेपाल

७५

८१

२०

दलित जनजाति पार्टी

७३

८०

२१

नेपाल सद्भावना पार्टी

६४

१५

७९

२२

तराई मधेश सदभावना पार्टी नेपाल

६८

७४

२३

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (संयुक्त)

६०

१२

७२

२४

मधेशी जनअधिकार फोरम (गणतान्त्रिक)

६३

६७

२५

संघीय गणतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, नेपाल

५४

१०

६४

२६

राष्ट्रिय शिवसेना पार्टी

६३

६३

२७

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी

५५

६०

२८

जनयुनिटी को–अपरेटिभ पार्टी नेपाल

४७

५३

२९

राष्ट्रिय जनता दल नेपाल

३५

१२

४७

३०

खस समावेशी राष्ट्रिय पार्टी

३७

४४

३१

जनता पार्टी नेपाल

४१

४४

३२

थरुहट तराई पार्टी नेपाल

३४

४३

३३

समाजवादी जनता पार्टी

३४

४०

३४

मधेश तराई फोरम

३४

३९

३५

जनतान्त्रिक तराई मधेश मुक्ति टाइगर्स

३६

३९

३६

नेपाली जनता दल

३३

३८

३७

तराई मधेश पहाड हिमाल एकता पार्टी

३१

३७

३८

मंगोल नेशनल अर्गनाइजेशन

३४

३६

३९

नेपाल जनता पार्टी

३३

३५

४०

नेपालआमा पार्टी

२२

१३

३५

४१

राष्ट्रिय स्वाभिमान पार्टी नेपाल

२९

३१

४२

जनमोर्चा नेपाल

२७

३०

४३

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माले–समाजवादी)

२५

३०

४४

नेपाल सद्भावना पार्टी (युनाइटेड)

२६

२८

४५

जनजागरण पार्टी नेपाल

२२

२७

४६

खम्वुवान राष्ट्रिय मोर्चा, नेपाल

२६

२६

४७

नेपाल लेबर पार्टी

२२

२६

४८

सोसल रिपब्लिकन पार्टी

२४

२५

४९

राष्ट्रिय यथार्थवादी पार्टी नेपाल

२२

२३

५०

नव नेपाल निर्माण पार्टी

२०

२२

५१

मधेशी जनअधिकार फोरम मधेश

२०

२२

५२

शान्ति पार्टी नेपाल

१८

२१

५३

लिम्बुवान मुक्ति मोर्चा नेपाल

१९

२१

५४

चुरेभावर राष्ट्रिय एकता पार्टी नेपाल

१७

१९

५५

मधेश समता पार्टी नेपाल

१७

१९

५६

जन प्रजातान्त्रिक पार्टी

१६

१८

५७

नेपाल युवा किसान पार्टी

१६

१८

५८

लिग नेपाल शान्ति एकता पार्टी

१७

१८

५९

राष्ट्रिय चुरेभावर पार्टी

१४

१८

६०

संयुक्त राष्ट्रवादी मोर्चा नेपाल

१५

१७

६१

हरियाली नेपाल पार्टी

१५

१७

६२

जनता दल लोकतान्त्रिक पार्टी

१६

१७

६३

नेपाल सद्भावना पार्टी (गजेन्द्रवादी)

१६

१६

६४

राष्ट्रिय एकता पार्टी

१५

१६

६५

संघीय लिम्बुवान राज्य परिषद

१५

१५

६६

नेपाः राष्ट्रिय पार्टी

१३

१४

६७

अखण्ड सुदूरपश्चिम पार्टी नेपाल

१४

१४

६८

राष्ट्रवादी एकता पार्टी

१३

१४

६९

राष्ट्रिय मधेश एकता पार्टी, नेपाल

१३

१३

७०

लोक दल

१०

१३

७१

नेपाल लोकतान्त्रिक समाजवादी दल

११

१२

७२

लिबरल डेमोक्रेटिक पार्टी

११

१२

७३

देशभक्त समाज

१२

१२

७४

संघीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मञ्च (थरुहट)

१०

११

७५

नेपाल नागरिक पार्टी

११

७६

चुरेभावर लोकतान्त्रिक पार्टी

११

११

७७

राष्ट्रिय मधेश बहुजन समाजवादी पार्टी

१०

११

७८

चुरेभावर राष्ट्रिय पार्टी

११

११

७९

हिन्दु प्रजातान्त्रिक पार्टी, नेपाल

१०

११

८०

मातृभूमि नेपाल दल

१०

८१

राष्ट्रवादी जनता पार्टी

१०

१०

८२

जनता दल युनाइटेड

८३

राष्ट्रिय नागरिक पार्टी

८४

सहकारी पार्टी नेपाल

८५

नेपाल समाजवादी पार्टी (लोहियावादी)

८६

लोकतान्त्रिक पार्टी–नेपाल

८७

लोकतान्त्रिक जनता पार्टी नेपाल

८८

देशभक्त पर्यावरणीय सामाजिक (देपसा) मोर्चा

८९

संयुक्त जनमोर्चा

९०

राष्ट्रिय मुक्ति आन्दोलन, नेपाल

९१

नेपाल राष्ट्रिय विकास पार्टी

९२

नेपाल समावेशी पार्टी

९३

नेपाल जनसमावेशी एकता पार्टी

९४

बहुजन समाज पार्टी नेपाल

९५

नेपाल गौरवशाली पार्टी

९६

लिम्बुवान मुक्ति मोर्चा

९७

पिछडावर्ग निषाद दलित जनजाति पार्टी

९८

विश्व सत्यवादी पार्टी

९९

नेपाल राष्ट्रसेवा दल

१००

जनता दल नेपाल

१०१

तराई पहाड हिमाल समाज पार्टी

१०२

नेपाल शान्ति क्षेत्र परिषद्

१०३

युनाइटेड ग्रीन अर्गनाइजेशन

१०४

संघीय समावेशी समाजवादी पार्टी, नेपाल

१०५

गरीब एकता समाज पार्टी, नेपाल

१०६

राष्ट्रिय जन विकास पार्टी

१०७

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (मालेमा) साम्यवादी

१०८

राष्ट्रिय लोकतान्त्रिक युवा पार्टी

१०९

नेपाल न्यायिक दल

११०

नेपाल मधेशी जनता दल (समाजवादी)

१११

ॐ सेना नेपाल

११२

तामाङसालिङ राष्ट्रिय जनएकता पार्टी

११३

नेपाल श्रमजिवी दल

११४

नेपाल प्रजातान्त्रिक प्रगतिशिल पार्टी

११५

गरिब जनताको क्रान्ति पार्टी

११६

नेपाल राष्ट्रिय यातायात विकास दल

११७

श्रमिक जनता पार्टी–नेपाल

११८

नेपाल जनभावना पार्टी

११९

युवा शक्ति नेपाल पार्टी

१२०

नयाँ नेपाल राष्ट्रिय पार्टी

१२१

स्वतन्त्र





Source: http://www.election.gov.np/EN/ecn_report/countWise.php


Constitutional Assembly Election April 10, 2008 Results

Total Candidates प्रतक्ष्‍य निर्वाचन प्रणाल (First Past the Post System (FPTP) Won: 240

1. नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (माओवादी) Communist Party of Nepal-Maoist (Maoist / माओवादी): 120
2. नेपाली काँग्रेस Nepali Congress (NC / नेका): 37
3.
नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (एकीकृत मार्क्सवादी-लेनिनवादी) Communist Party of Nepal-Unified Marxist-Leninist (UML / एमाले): 33
4.
मधेशी जनाधिकार फोरम Madhesi Jana Adhikar Forum (JAF / फोरम): 30
5.
तराई-मधेश लोकतान्त्रिक पार्टी Terai Madhes Democratic Party (TMDP / तमलोपा): 9
6. सद्भावना पार्टी (Mahato): 4
7.
नेपाल मजदुर किसान पार्टी Nepal Majdur Kisan Party (NWPP / नेमकिपा): 2
8. जनमोर्चा नेपाल Jana Morcha Nepal: 2
9.
राष्ट्रिय जनमोर्चा नेपाल Rashtriya Jana Morcha Nepal: 1
10.
स्वतन्त्र Independent (other): 2

समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली (Proportionate Electoral System) बाट जितेको सिट: 335

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादील): १००
नेपाली कांग्रेस: ७३
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले): ७०
मधेशी जनाधिकार फोरम: २२
तराई मधेश लोकतान्त्रिक पार्टी: ११
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माले): ८
राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी: ८
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (संयुक्त): ५
सदभावना पार्टी (राजेन्द्र महतो): ५
जनमोर्चा नेपाल: ५
राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपाल: ४
जनशक्ति पार्टी: ३

राष्ट्रिय जनमोर्चा नेपाल: ३
राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी: २
नेपाल मजदुर किसान पार्टी: २
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकिकृत): २
नेपाल सदभावना (आनन्दीदेवी): २
नेपाली जनता दल: २
संघीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मंच: २
समाजवादी प्रजातान्त्रिक जनता पार्टी नेपाल: १
नेपाल लोकतान्त्रिक समाजवादी दल: १
चुरे भावर राष्ट्रिय एकता पार्टी नेपाल: १
दलित जनजाति पार्टी: १
नेपाल परिवार दल: १
नेपा राष्ट्रिय पार्टी: १

प्रतक्ष्‍य, समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली र मनोनितबाट जितेको कुल सिट:

1. नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (माओवादी) Communist Party of Nepal-Maoist (Maoist / माओवादी): 120+100+9 = 229
2. नेपाली काँग्रेस Nepali Congress (NC / नेका): 37+73 +5= 115
3.
नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (एमाले) Communist Party of Nepal-Unified Marxist-Leninist (UML): 33+70+5 = 108
4.
मधेशी जनाधिकार फोरम Madhesi Jana Adhikar Forum (JAF / फोरम): 30+22+2 = 54
5.
तराई-मधेश लोकतान्त्रिक पार्टी Terai Madhes Democratic Party (TMDP / तमलोपा): 9+11+1 = 21
6. सद्भावना पार्टी (Mahato): 4+5 +1= 10
7.
नेपाल मजदुर किसान पार्टी Nepal Majdur Kisan Party (NWPP / नेमकिपा): 2+2 +1= 5
8. जनमोर्चा नेपाल Jana Morcha Nepal: 2+5+1 = 8
9. राप्रपा: 1
10. संघीय लोकतान्र्तिक राष्ट्रिय मञ्च: 1
11. नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (एकिकृत):1

12.
राष्ट्रिय जनमोर्चा नेपाल Rashtriya Jana Morcha Nepal: 1+2 = 3
13.
स्वतन्त्र Independent (other): 2

मनोनित

1. नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (माओवादी) Communist Party of Nepal-Maoist (Maoist / माओवादी): 9
2. नेपाली काँग्रेस Nepali Congress (NC / नेका): 5
3.
नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (एमाले) Communist Party of Nepal-Unified Marxist-Leninist (UML): 5
4.
मधेशी जनाधिकार फोरम Madhesi Jana Adhikar Forum (JAF / फोरम): 2
5.
तराई-मधेश लोकतान्त्रिक पार्टी Terai Madhes Democratic Party (TMDP / तमलोपा): 1
6. सद्भावना पार्टी (Mahato): 1
7.
नेपाल मजदुर किसान पार्टी Nepal Majdur Kisan Party (NWPP / नेमकिपा): 1
8. जनमोर्चा नेपाल Jana Morcha Nepal: 1
9.
राप्रपा: 1
10. संघीय लोकतान्र्तिक राष्ट्रिय मञ्च: 1
11.
नेपाल कम्यूनिष्ट पार्टी (एकिकृत):1

समानुपातिक निर्वाचन सम्बन्धी तथ्याङ्क:

कुल मतदाता सङ्ख्या: १७६११०३१

खसेको मत सङ्ख्या: १११४६५४०

सदर मत सङ्ख्या: १०७३९०७८
बदर मत सङ्ख्या: ४०७४६२

मतदान भएको प्रतिशतमा: ६३.२९

बदर मत प्रतिशतमा: ३.६६
श्रोत: निर्वाचन आयोग, नेपाल

प्रथम स्थानमा: मधेशी ३४.०९ (१ सय ९६ जना)
दोश्रो स्थानमा: अन्य समूह बाहुन क्षेत्री गिरी-पुरी-सन्यासीबाट ३३.९१ (१ सय ९६ जना)
तेश्रो स्थानमा: जनजाति ३३.३९ (१ सय ९२ जना)
चौथो स्थानमा: महिला ३३.२२ (१ सय ९१ जना)
पाँचौ स्थानमा: दलित ८.१७ प्रतिशत (४७ जना) सभासद विजयी

प्रतक्ष्‍य निर्वाचन प्रणाल (First Past the Post System (FPTP) 240 बिजयी संबिधान सभा सदस्यहरु

S.no

District/Constituency

Candidate Name

Party Name

Gender

Total Votes

1

Taplejung-1

Surya Man Gurung

Nepali Congress

M

8719

2

Taplejung-2

Damber Dhoj Tumbahamphe

Communist Party of Nepal (U.M.L.)

M

8628

3

Paanchthar-1

Purna Kumar Serma

Nepali Congress

M

12920

4

Paanchthar-2

Damber Singh Sambahamphe

CPN (U.M.L.)

M

12402

5

Ilam-1

Jhal Nath Khanal

CPN (U.M.L.)

M

17655

6

Ilam-2

Subash Nembang

CPN (U.M.L.)

M

17748

7

Ilam-3

Kul Bahadur Gurung

Nepali Congress

M

16286

8

Jhapa-1

Dharma Prasad Ghimire

Communist Party of Nepal (Maoists)

M

15276

9

Jhapa-2

Gauri Shankar Khadka

(CPN (Maoists)

M

18580

10

Jhapa-3

Purna Prasad Rajbansi

CPN (Maoists)

M

16685

11

Jhapa-4

Dharma Sila Chapagain

CPN (Maoists)

F

19289

12

Jhapa-5

Keshav Kumar Budhathoki

Nepali Congress

M

16466

13

Jhapa-6

Dipak Karki

CPN (U.M.L.)

M

14196

14

Jhapa-7

Bishwodip Lingden Limbu

(Maoists)

M

16099

15

Sankhuwasabha-1

Purna Prasad Rai

(Maoists)

M

12948

16

Sankhuwasabha-2

Dambar Bahadur Khadka

CPN (U.M.L.)

M

10870

17

Tehrathum-1

Tulsi Subba

Nepali Congress

M

19113

18

Bhojpur-1

Padam Bahadur Rai

CPN (Maoists)

M

15796

19

Bhojpur-2

Sudan Rai

(CPN (Maoists)

M

17578

20

Dhankuta-1

Hem Raj Bhandari

(CPN (Maoists)

M

17202

21

Dhankuta-2

Hari Raj Limbu

CPN (Maoists)

M

12299

22

Morang-1

Amod Prasad Updhaya

Nepali Congress

M

11105

23

Morang-2

Lal Bahadur Susling Magar

CPN (Maoists)

M

16567

24

Morang-3

Sabitri Kumar Kafle

CPN (Maoists)

M

15863

25

Morang-4

Rama Nand Mandal

Madhesi People's Rights Forum, Nepal(FORUM)

M

9894

26

Morang-5

Upendra Yadav

(FORUM)

M

27508

27

Morang-6

Bhim Raj Chaudhari Rajbansi

(FORUM)

M

17086

28

Morang-7

Bijaya Kumar Gachchhadar

(FORUM)

M

18416

29

Morang-8

Gopi Nahadur Sarki (Achhami)

CPN (Maoists)

M

14375

30

Morang-9

Narendra Bahadur Dhimal

CPN (Maoists)

M

14930

31

Sunsari-1

Kiran Kumar Rai

CPN (Maoists)

M

18620

32

Sunsari-2

Dharma Raj Niraula

CPN (U.M.L.)

M

15636

33

Sunsari-3

Bijaya Kumar Gachchhadar

(FORUM)

M

23769

34

Sunsari-4

Muga Lal Mahato

(FORUM)

M

19945

35

Sunsari-5

Upendra Yadav

(FORUM)

M

23939

36

Sunsari-6

Bhim Prasad Acharya

CPN (U.M.L.)

M

15664

37

Solukhumbu-1

Gopal Kirati

CPN (Maoists)

M

19095

38

Khotang-1

Ram Kumar Rai

CPN (Maoists)

M

16687

39

Khotang-2

Samita Karki

CPN (Maoists)

F

18168

40

Okhaldhunga-1

Keshav Rai

CPN (Maoists)

M

11635

41

Okhaldhunga-2

Bal Krishna Dhungel

CPN (Maoists)

M

11069

42

Udaypur-1

Narayan Khadka

Nepali Congress

M

14468

43

Udaypur-2

Mani Khambu Kirati

CPN (Maoists)

M

13598

44

Udaypur-3

Mohan Bahadur Khatri

CPN (Maoists)

M

14775

45

Saptari-1

Hem Raj Tated

(FORUM)

M

9879

46

Saptari-2

Jaya Prakash Prasad Gupta

(FORUM)

M

8515

47

Saptari-3

Mahesh Prasad Yadav

Sadhvawana Party

M

10302

48

Saptari-4

Renu Kumari Yadav

(FORUM)

F

12681

49

Saptari-5

Sadrul Miya Haq

Independent

M

10603

50

Saptari-6

Mrigendra Kumar Singh Yadav

(FORUM)

M

14028

51

Siraha-1

Laxman Mahato

(FORUM)

M

9814

52

Siraha-2

Raj Lal Yadav

(FORUM)

M

16684

53

Siraha-3

Bijaya Kumar Yadav

(FORUM)

M

14884

54

Siraha-4

Shatrughan Prasad Singh Koiree

(FORUM)

M

11779

55

Siraha-5

Mahendra Paswan

CPN (Maoists)

M

12110

56

Siraha-6

Raj Kishwor Yadav

(FORUM)

M

15551

57

Dolakha-1

Devi Khadka

CPN (Maoists)

F

22182

58

Dolakha-2

Hem Bahadur Shrestha

CPN (Maoists)

M

18793

59

Ramechhap-1

Tara Narayan Shrestha

CPN (Maoists)

M

19910

60

Ramechhap-2

Dilliman Tamang

CPN (Maoists)

M

31121

61

Sindhuli-1

Bisham Lal Adhikari

CPN (U.M.L.)

M

12058

62

Sindhuli-2

Chandra Prasad Gajurel

CPN (Maoists)

M

18398

63

Sindhuli-3

Neer Kumari Kunwor

CPN (Maoists)

F

14944

64

Dhanusha-1

Ram Chandra Jha

CPN (U.M.L.)

M

12183

65

Dhanusha-2

Ram Krishna Yadav

Nepali Congress

M

9825

66

Dhanusha-3

Bimalendra Nidhi

Nepali Congress

M

15582

67

Dhanusha-4

Sanjay Kumar Shah

(FORUM)

M

13422

68

Dhanusha-5

Ram Baran Yadav

Nepali Congress

M

10392

69

Dhanusha-6

Ram Kumari Devi Yadav

CPN (Maoists)

F

11570

70

Dhanush-7

Shatrudhan Mahato

CPN (U.M.L.)

M

11620

71

Mahottari-1

Gireeraj Mani Pokhrel

Janamorcha Nepal

M

10196

72

Mahottari-2

Hari Narayan Yadav

(FORUM)

M

7457

73

Mahottari-3

Ganesh Tiwari Nepali

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

11390

74

Mahottari-4

RamKumar Sharma

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

9564

75

Mahottari-5

Kaushal Kumar Raya Yadav

(FORUM)

M

8609

76

Mahottari-6

Sharad Singh Bhandari

(FORUM)

M

6862

77

Sarlahi-1

Prakesh Pakhrin

CPN (U.M.L.)

M

12726

78

Sarlahi-2

Muhamad Rijwan Ansari

CPN (U.M.L.)

M

9156

79

Sarlahi-3

Sumitra Devi Raya Yadav

Tarai Madhes Loktantrik Party

F

11868

80

Sarlahi-4

Rajendra Mahato

Sadhvawana Party

M

17073

81

Sarlahi-5

Khobhari Raya

Sadhvawana Party

M

13142

82

Sarlahi-6

Shiva Pujan Raya Yadav

(FORUM)

M

15688

83

Rasuwa-1

Prem Bahadur Tamang

CPN (Maoists)

M

11147

84

Dhading-1

Puspa Bikram Malla

CPN (Maoists)

M

29555

85

Dhading-2

Kalpana Dhamala

CPN (Maoists)

F

20730

86

Dhading-3

Shalik Ram Jamarkattel

CPN (Maoists)

M

25075

87

Nuwakot-1

Bimala Subedi

CPN (Maoists)

F

20581

88

Nuwakot-2

Dr. Ramsharan Mahat

Nepali Congress

M

17442

89

Nuwakot-3

Posta Bahadur Bogati

CPN (Maoists)

M

16735

90

Kathmandu-1

Prakash Man Singh

Nepali Congress

M

14318

91

Kathmandu-2

Jhakku Prasad Subedi

CPN (Maoists)

M

13858

92

Kathmandu-3

Chakra Bahadur Thakuri

Nepali Congress

M

12966

93

Kathmandu-4

Suprabha Ghimire

Nepali Congress

F

13451

94

Kathmandu-5

Narahari Acharya

Nepali Congress

M

13245

95

Kathmandu-6

Hit Man Shakya

CPN (Maoists)

M

10768

96

Kathmandu-7

Hisila Yami (Bhattarai)

CPN (Maoists)

F

12276

97

Kathmandu-8

Nabindra Raj Joshi

Nepali Congress

M

11005

98

Kathmandu-9

Dhyan Gobinda Ranjit

Nepali Congress

M

12501

99

Kathmandu-10

Pushpa Kamal Dahal (Prachanda)

CPN (Maoists)

M

23277

100

Bhaktapur-1

Narayanman Bijukchhe

Nepal Workers and Peasants Party

M

19972

101

Bhaktapur-2

Sunil Prajapati

Nepal Workers and Peasants Party

M

18100

102

Lalitpur-1

Barsha Man Pun Magar

CPN (Maoists)

M

15329

103

Lalitpur-2

Raj Kaji Maharjan

CPN (Maoists)

M

17088

104

Lalitpur-3

Pampha Bhushal

CPN (Maoists)

F

18930

105

Kavrepalanchok-1

Suryaman Dong Tamang

CPN (Maoists)

M

27471

106

Kavrepalanchok-2

Akal Bahadur Thing

CPN (Maoists)

M

18207

107

Kavrepalanchok-3

Krishna Prasad Sapkota

CPN (U.M.L.)

M

16594

108

Kavrepalanchok-4

Tej Bahadur Mijar

CPN (Maoists)

M

22076

109

Sindhupalchok-1

Raj Kumar Shrestha

CPN (Maoists)

M

21320

110

Sindhupalchok-2

Agni Prasad Sapkota

CPN (Maoists)

M

30175

111

Sindhupalchok-3

Dawa Tamang

CPN (Maoists)

M

14216

112

Makwanpur-1

Dil Bahadur Ghising

CPN (Maoists)

M

21027

113

Makwanpur-2

Prem Bahadur Pulami Magar

CPN (Maoists)

M

16976

114

Makwanpur-3

Prahlad Lamichhane

CPN (Maoists)

M

18514

115

Makwanpur-4

Kumari Moktan

CPN (Maoists)

F

14020

116

Rautahat-1

Baban Singh

Independent

M

9201

117

Rautahat-2

Mo. Aftab Alam

Nepali Congress

M

16801

118

Rautahat-3

Prabhu Saha Teli

CPN (Maoists)

M

11625

119

Rautahat-4

Krishna Prasad Yadav

Nepali Congress

M

9997

120

Rautahat-5

Govinda Chaudhari

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

11732

121

Rautahat-6

Devendra Prasad Patel

CPN (Maoists)

M

10133

122

Bara-1

Saroj Kumar Yadav

Sadhvawana Party

M

8182

123

Bara-2

Sivachandra Prasad Kushwaha

CPN (Maoists)

M

10991

124

Bara-3

Pramod Prasad Gupta

(FORUM)

M

16081

125

Bara-4

Jitendra Prasad Sonar

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

9624

126

Bara-5

Uma Kanta Chaudhari

Nepali Congress

M

15487

127

Bara-6

Jay Ram Dahal

CPN (Maoists)

M

15109

128

Parsa-1

Karima Begam

(FORUM)

F

14614

129

Parsa-2

Ajay Kumar Dubedi

Nepali Congress

M

9531

130

Parsa-3

Ajay Kumar Chaurasia

Nepali Congress

M

14650

131

Parsa-4

Pradhumna Prasad Chauhan

CPN (U.M.L.)

M

12590

132

Parsa-5

Ramesh Rijal

Nepali Congress

M

14687

133

Chitwan-1

Lalmani Chaudhari

CPN (U.M.L.)

M

17971

134

Chitwan-2

Ram Bahadur Thapa Magar

CPN (Maoists)

M

21409

135

Chitwan-3

Narayan Prasad Dahal

CPN (Maoists)

M

17804

136

Chitwan-4

Chitra Bahadur Shrestha

CPN (Maoists)

M

23942

137

Chitwan-5

Amik Sherchan

Janamorcha Nepal

M

14397

138

Gorkha-1

Parbati Thapa Shrestha

CPN (Maoists)

F

40606

139

Gorkha-2

Baburam Bhattrai

CPN (Maoists)

M

46272

140

Gorkha-3

Amar Bahadur Gurung (Tamu)

CPN (Maoists)

M

28969

141

Manang-1

Dev Prasad Gurung

CPN (Maoists)

M

1652

142

Lamjung-1

Buddhi Ram Gurung

CPN (Maoists)

M

21044

143

Lamjung-2

Prithhivi Subba Gurung

CPN (U.M.L.)

M

19583

144

Kaski-1

Dev Prasad Gurung

CPN (Maoists)

M

17409

145

Kaski-2

Raj Kaji Gurung

CPN (Maoists)

M

14832

146

Kaski-3

Rabindra Prasad Adhikari

CPN (U.M.L.)

M

13386

147

Kaski-4

Durga Kumari B.K

CPN (Maoists)

F

14866

148

Tanahu-1

Suresh Kumar Ale Magar

CPN (Maoists)

M

17744

149

Tanahu-2

Ram Chandra Poudel

Nepali Congress

M

18970

150

Tanahu-3

Kiran Gurung

CPN (U.M.L.)

M

14786

151

Syangja-1

Hit Kaji Gurung

CPN (U.M.L.)

M

18101

152

Syangja-2

Gopal Man Shrestha

Nepali Congress

M

17247

153

Syangja-3

Mohan Prasad Pandey

Nepali Congress

M

18419

154

Gulmi-1

Sudarshan Baral Magar

CPN (Maoists)

M

14165

155

Gulmi-2

Pradeep Kumar Gyawli

CPN (U.M.L.)

M

23253

156

Gulmi-3

Chandra Bahadur Thapa

CPN (Maoists)

M

16581

157

Palpa-1

Dal Bahadur Rana Magar

CPN (U.M.L.)

M

19185

158

Palpa-2

Mrs. Lila Kumari Bagale Somai Magar

CPN (Maoists)

F

12750

159

Palpa-3

Kul Prasad Nepal

CPN (U.M.L.)

M

12951

160

Arghakhanchi-1

Top Bahadur Rayamajhi

CPN (Maoists)

M

19584

161

Arghakhanchi-2

Puspa Bhusal

Nepali Congress

F

16992

162

Nawalparasi-1

Shashanka Koirala

Nepali Congress

M

17430

163

Nawalparasi-2

Mahendra Dhoj G.C

Nepali Congress

M

12166

164

Nawalparasi-3

Sita Devi Boudel

CPN (Maoists)

F

13535

165

Nawalparasi-4

Chinak Kurmi

CPN (Maoists)

M

10592

166

Nawalparasi-5

Ram Bachhan Ahir(Yadhav)

(FORUM)

M

13641

167

Nawalparasi-6

Hridayesh Tripathi

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

10029

168

Rupandehi-1

Ghan Shyam Yadav Ahir

CPN (Maoists)

M

12624

169

Rupandehi-2

Om Prakash Yadhav

(FORUM)

M

10612

170

Rupandehi-3

Bal Krishna Khand

Nepali Congress

M

16790

171

Rupandehi-4

Bishnu Prasad Paudel

CPN (U.M.L.)

M

15880

172

Rupandehi-5

Ramnath Dhakal

CPN (U.M.L.)

M

11080

173

Rupandehi-6

Omprakash Yadav

(FORUM)

M

12170

174

Rupandehi-7

Muhammad Okil Musalman

(FORUM)

M

8121

175

Kapilvastu-1

Deep Kumar Upadhaya (Lamichhane)

Nepali Congress

M

12997

176

Kapilvastu-2

Dan Bahadur Kurmi

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

8434

177

Kapilvastu-3

Brijesh Kumar Gupta

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

18126

178

Kapilvastu-4

Ishwar Dayal Mishra

Tarai Madhes Loktantrik Party

M

10394

179

Kapilvastu-5

Abhisek Pratap Shah

(FORUM)

M

15694

180

Mustang-1

Chandra Bahadur Gurung

CPN (U.M.L.)

M

2456

181

Myagdi-1

Govinda Paudel

CPN (Maoists)

M

23102

182

Baglung-1

Ramjee Prasad Sharma

CPN (U.M.L.)

M

15786

183

Baglung-2

Chitra Prasad K.C.

Rastriya Janamorcha

M

12594

184

Baglung-3

Nara Bahadur Pun Magar

Nepali Congress

M

11582

185

Parvat-1

Arjun Prasad Joshi

Nepali Congress

M

13258

186

Parvat-2

Gunakhar Basyal

CPN (Maoists)

M

15678

187

Rukum-1

Jun Kumari Roka (Oli) ( Magar)

CPN (Maoists)

F

31410

188

Rukum-2

Janardan Sharma

CPN (Maoists)

M

30270

189

Rolpa-1

Jaypuri Gharti Magar

CPN (Maoists)

F

26505

190

Rolpa-2

Puspa Kamal Dahal (Prachanda)

CPN (Maoists)

M

34220

191

Pyuthan-1

Narayan Prasad Adhikari

CPN (Maoists)

M

13096

192

Pyuthan-2

Deepak Bahadur K.C.

CPN (Maoists)

M

12857

193

Salyan-1

Tek Bahadur Basnet

CPN (Maoists)

M

27421

194

Salyan-2

Uma Kant Sharma

CPN (Maoists)

M

17992

195

Dang-1

Indra Jit Tharu

CPN (Maoists)

M

18093

196

Dang-2

Dama Kumari Sharma

CPN (Maoists)

F

20240

197

Dang-3

Krishna Bahadur Mahara

CPN (Maoists)

M

20784

198

Dang-4

Shiv Raj Gautam

CPN (Maoists)

M

18854

199

Dang-5

Sushma Sharma Ghimire

CPN (Maoists)

F

17062

200

Dolpa-1

Ram Bahadur Bohara

CPN (Maoists)

M

9723

201

Mugu-1

Nav Raj Dhami

CPN (Maoists)

M

10100

202

Jumla-1

Naresh Bhandari

CPN (Maoists)

M

21127

203

Kalikot-1

Khadga Bahadur Bishwakarma

CPN (Maoists)

M

27629

204

Humla-1

Karn Jit Budhathoki

CPN (Maoists)

M

13318

205

Jajarkot-1

Kali Bahadur Malla

CPN (Maoists)

M

19009

206

Jajarkot-2

Bhakta Bahadur Shah

CPN (Maoists)

M

11938

207

Dailekh-1

Ganesh Bahadur Khadka

Nepali Congress

M

16280

208

Dailekh-2

Raj Bahadur Budha

CPN (U.M.L.)

M

16292

209

Surkhet-1

Kamala Sharma

CPN (U.M.L.)

F

18804

210

Surkhet-2

Yam Lal Kandel

CPN (U.M.L.)

M

16297

211

Surkhet-3

Nara Bahadur Bista

CPN (Maoists)

M

17429

212

Banke-1

Tilak Pariyar

CPN (Maoists)

M

16087

213

Banke-2

Mohammad Estiyak Rai

(FORUM)

M

19396

214

Banke-3

Sarbadev Prasad Ojha

(FORUM)

M

14900

215

Banke-4

Purna Kumari Subedi

CPN (Maoists)

F

13884

216

Bardiya-1

Sarala Regmi

CPN (Maoists)

F

17955

217

Bardiya-2

Bishnu Prasad Chaudhari Tharu

CPN (Maoists)

M

17851

218

Bardiya-3

Sant Kumar Tharu

CPN (Maoists)

M

23663

219

Bardiya-4

Ramcharan Chaudhari (Tharu)

CPN (Maoists)

M

24444

220

Bajura-1

Dev Raj Joshi

Nepali Congress

M

19271

221

Achham-1

Sher Bahadur Kunwor

CPN (U.M.L.)

M

21631

222

Achham-2

Sharad Singh Bhandari

CPN (Maoists)

M

17976

223

Bajhang-1

Bhanu Bhakta Joshi

CPN (U.M.L.)

M

13955

224

Bajhang-2

Shankar Bahadur Khadka

CPN (Maoists)

M

13895

225

Doti-1

Harka Bahadur Singh

CPN (U.M.L.)

M

14506

226

Doti-2

Khem Bahadur Bum

CPN (Maoists)

M

10929

227

Kailali-1

Rupa So.Si. Chaudhari

CPN (Maoists)

F

21780

228

Kailali-2

Bhagat Bahadur Baduwal

CPN (Maoists)

M

21219

229

Kailali-3

Bir Man Chaudhari

CPN (Maoists)

M

19739

230

Kailali-4

Krishna Kumar Chaudhari

CPN (Maoists)

M

27547

231

Kailali-5

Lekh Raj Bhatta

CPN (Maoists)

M

17979

232

Kailali-6

Lila Kumari Bhandari

CPN (Maoists)

F

14826

233

Darchula-1

Laxman Dutta Joshi

CPN (Maoists)

M

25404

234

Baitadi-1

Narendra Bahadur Kunwor

CPN (Maoists)

M

27130

235

Baitadi-1

Renu Chand (Bhatt)

CPN (Maoists)

F

20021

236

Dadeldhura-1

Sher Bahadur Deuba

Nepali Congress

M

20529

237

Kanchanpur-1

Puran Rana Tharu

CPN (Maoists)

M

14765

238

Kanchanpur-2

Devi Lal Chaudhari

CPN (Maoists)

M

18284

239

Kanchanpur-3

Tekendra Prasad Bhatt

CPN (Maoists)

M

15076

240

Kanchanpur-4

Sher Bahadur Deuba

Nepali Congress

M

12824

श्रोत: निर्वाचन आयोग, नेपाल Link: http://www.election.gov.np/reports/CAResults/reportBody.php

समानुपातिक (Proportionate Electoral System) बाट मनोनित 335 संबिधान सभा सदस्यहरु
CPN Maoists नेकपा माओवादी
माओवादीले निर्वाचन आयोगमा बुझाएका नामहरुमा हलिना खातुन, कविता साह, शिवराम यादव, मात्रिका यादव, भरत साह, इस्लाम हवारी, पद्दू थारु, जगत यादव, अविलाल झाँगड, पत्रकार ज्वाला साह, सिद्धार्थ सोमनी, सुनितादेवी यादव, प्रमिलादेवी यादव, बुधिनीदेवी महतो, सुनिता सिंह, लिलादेवी मेहता, शान्तिदेवी राजवंशी, इन्द्रावती यादव, तारादेवी महतो, सुन्दरा चौधरी, सन्तोष चौधरी, शंखप्रसाद चौधरी, भिष्म धिमाल, सुकदैया चौधरी, लक्ष्मी चौधरी, जुग्वा सोरेन, चुनबहादुर थामी, दिलिप महर्जन, सत्यलाल मूल, खुसिलाल पाख्रिन, बीरबहादुर तामाङ, लोकेन्द्र बिष्ट, पूर्णबहादुर रानामगर, बीरेन्द्र ज्वार्चन, आदिवासी-जनजाति महासंघका महासचिव रामबहादुर थापा मगर, ज्ञानेन्द्र कुमाल, ध्रुव आङदाङवे,

सैन्यविद् डा. इन्द्रजीत राई, बौद्ध भिक्षु श्रेणेन्द्र आनन्द, तुलबहादुर माझी, सञ्चपाल मादेन, महालक्ष्मी श्रेष्ठ, सन्तुमाया तामाङ, कमला रोकामगर, ओनसरी घर्ती मगर, अमृता थापामगर, तारा घर्तीमगर, सावित्री दुरा, उमा भुजेल, इन्द्रावती दनुवार, आङदावा शेर्पा, शुसिला कन्दङवा, बिष्णु राई, लक्ष्मी गुरुङ, माया चेपाङ, मोहन बैद्य, नारायणप्रसाद पौडेल, दिनानाथ शर्मा, नन्दकुमार प्रसाईं, पूर्व अन्‍चलाधीस सूर्यबहादुर सेन ओली, अशोक रोकाय, शान्ता न्यौपाने, सारदा घिमिरे, पदमलाल बिश्वकर्मा, हरि सिरपाइली, मंगल बिक, परशुराम रम्तेल, पत्रकार बिनोद पहाडी, बाबुलाल पासवान, चन्द्रेश्वर बैठा, सन्तोषी बिक, हिमकुमारी बिक, पार्वती रसाइली, बिमला मिजार, उमा कपाली, चन्द्रादेवी राम, सत्या पहाडी, छिमी लामा, धिरेन्द्र उपाध्याय, धर्मराज बिक, जोखबहादुर महरा, श्रीराम ढकाल, मोहम्मद सफिक मियाँ, मायाप्रसाद शर्मा, केशव नेपाल, एकराज भण्डारी, खिमलाल देवकोटा, इश्वरीप्रसाद दाहाल, गिता ठगुन्ना, खुमा सुवेदी, बिमला केसी, भरतकुमार रेग्मी, यसोदा सुवेदी, गोमा पाठक, उमा बिष्ट, पुजा खनाल, रेणुका चौलागाई, कल्पना सुवेदी, गंगा पराजुली र रेणु दाहाल माओवादीको तर्फबाट संविधान सभामा प्रतिनिधित्व गर्नेछन् ।
Nepali Congress नेपाली कांग्रेस
नेपाली कांग्रेसको तर्फबाट प्रधानमन्त्री गिरिजाप्रसाद कोइरालाले संविधान सभामा प्रतिनिधित्व गर्नुहुने भएको छ । उहाँ अब संविधान सभाको सबैभन्दा बृद्ध सदस्य हुनुहुने भएको छ । यसैगरी, बलदेव शर्मा मजगैया, लक्ष्मणप्रसाद घिमिरे, प्रदीप गिरी, पूर्णबहादुर खड्का, डा. मिनेन्द्रप्रसाद रिजाल, डा. प्रकाशशरण महत, जिपछिरिङ लामा शेर्पा, शिवचन्द्र मिश्र, श्रममन्त्री रमेश लेखक, पुरुषोत्तम बस्नेत, इन्द्रबहादुर गुरुङ, शोभाकर पराजुली, जीवनप्रेम श्रेष्ठ, टिकाराम सुब्बा लेप्चा, अमृतलाल राजवंशी, बोधनारायण सरदार, कुमार राई, पासाङ शेर्पा, गोकर्ण राई, रामसरोज यादव, महेन्द्र यादव, जगदिशनरसिंह केसी, गगन थापा, तिर्थराम डङ्गोल, दिवाकर गोल्छा, रामकृष्ण चित्रकार, हर्षजित लामा, शम्भु हजारा पासवान, ललिता किङरिङ मगर, सुनदेवी जोशी,

कृष्णकुमारी परियार, रामेश्वरप्रसाद रौनियार, धनराज गुरुङ, खडगबहादुर बस्याल सार्की, बादसाह कुर्मी, ओमप्रकाश शर्मा, महा नेपाली, मानबहादुर महतो, चन्द्रीराम टमाटा, उमा अधिकारी, मिना पाण्डे, लिला सुब्बा, महालक्ष्मी अर्याल उपाध्याय, अम्बिका बस्नेत, आरजु राणा देउवा, निर्मला प्रसाई, उषा गुरुङ, भुटानीदेवी खवास, कविता सरदार बाँतर, रामवति चौधरी, सिता गुरुङ, दिना पौडेल, हिरा गुरुङ, प्रमिला राई, लक्ष्मी परियार, मुन्नीकुमारी गुप्ता, सरस्वती चौधरी, कृष्णा ठाकुर, मिनाक्षी झा, किरण यादव, कल्याणी रिजाल, रमा गुरागाईं, कृष्णा अमात्य, कमला थापा, पार्वती राना मगर, सावित्री सिंह, रत्‍ना शेरचन, बिमला नेपाली, दुधकुमारी हमाल, मोहमद्धी सिद्धिकी, कल्पना सोप दमाई र इश्वरी न्यौपानेले कांग्रेसको तर्फबाट संविधान सभामा प्रतिनिधित्व गर्नेछन् ।
CPN UML नेकपा एमाले
संशोधन
नेकपा एमालेले निर्वाचन आयोगमा वैशाख २० गते बुझाएको नाममा केही संशोधन गरेको छ ।
हटाइएको नाम:
गोपाल शाक्य, गौरा प्रर्साई कोइराला, मञ्जुकुमारी यादव, पासाङ शेर्पा, शीला कतिला

पछि थप गरिएको नाम:
रणध्वज लिम्बु, बिना ज्ञवाली, दुर्गा लिंखा, टासी स्याङबो गुरुङ, उर्मिला देवी साह

एमाले ले निर्वाचन आयोगमा बुझाएका नामहरुमा गोपाल शाक्य, छविलाल बिक, भिमबहादुर रावल, युवराज कार्की, राधा ज्ञवाली, लालबाब पण्डित, बिष्णुप्रसाद रिमाल, सुरेन्द्र पाण्डे, शंकर पोखरेल, अग्नीप्रसाद खरेल, अब्दुलकलाम आजाद, बिष्णुमाया बिश्वकर्मा, बिभाकुमारी कार्की, उद्योगपति बिनोदकुमार चौधरी, बिन्दा पाण्डे, भैरे कामी, चिरञ्जीवीराम थारु, दुर्गा परियार, डोल्मा तामाङ, धिरेन्द्रबहादुर श्रेष्ठ, देविलाल थापा, दलबहादुर सुनार, दिलबहादुर कार्की, गोबिन्दराज प्रजा, गोबिन्द नेपाली, गौरा प्रसाई कोइराला, गोपालसिंह बोहोरा, गोपाल ठाकुर, हसिना मियाँ, जया घिमिरे, जुलीकुमारी महतो, किरणकुमारी राय, ल्हारक्याल लामा, मानसिंह राजवंशी, मञ्जुकुमारी यादव, मंगलसिद्धि मानन्धर, नेत्रप्रसाद पन्थी, नारायणीदेवी घिमिरे अर्याल, नारदमुनि रानामगर, नजिर मियाँ, पद्माकुमारी अर्याल, पुरनसिंह दयाल, पासाङ शेर्पा, रामरति राम, रामचन्द्र प्यासी कुसवाहा, रत्‍न गुरुङ, रोशन गाहा मगर, रिमाकुमारी नेपाली, रामप्रित पासवान, राजकुमार राई, सकुन्तला लेप्चा, लक्की शेर्पा, सिताकुमारी पौडेल, सावित्रा भुसाल, सोनाम छेजुङ लामा, सरला यादव, सारदा झा, सारदादेवी कुमाल, शान्तिमाया तामाङ, सिला कतिला, शान्तिदेवी चमार, शान्ति जिरेल, सपना प्रधान, शान्ति बस्नेत, शान्ता चौधरी, थममाया थापा मगर, उषाकला राई, बिजयकुमार पौडेल, यसोधादेवी अधिकारी, योगिलाल यादवले एमालेको तर्फबाट संविधान सभामा प्रतिनिधित्व गर्नेछन् ।
मधेशी जनअधिकार फोरम
मधेशी जनअधिकार फोरमले सन्ध्यादेवी, निलम बर्मा, ललितादेवी साह, कलावतिदेवी दुसाध, सुरिताकुमारी साह, रम्भादेवी, आशादेवी सरदार, सलमा खातुन मिक्रानी, दुर्गादेवी महतो, सेवकिदेवी दाश, सवितादेवी यादव, रामजनम चौधरी, नन्दकुमार दत्त, शिवनारायण उराव, आत्मारामप्रसाद साह, डा. तिलक रावल, श्रवणकुमार अग्रवाल, मधुसुधन अग्रवाल, रामसहाय यादव, चन्द्रीकाप्रसाद यादव, बिश्वनाथप्रसाद यादव र डा. रामचन्द्रप्रसाद रायलाई संविधान सभामा चयन गरेको छ ।
तराई मधेश लोकतान्त्रिक पार्टी
यसैगरी तराई मधेश लोकतान्त्रिक पार्टीले २०१९ मा राजा महेन्द्रमाथि बम फ्याकेर मृत्युदण्डको सजाय पाएका शहीद दुर्गानन्द झाकी श्रीमति काशीदेवी झालाई संविधान सभामा पठाएको छ । सो पार्टीको तर्फबाट संविधान सभामा प्रतिनिधित्व गर्नेमा सलाउद्धिन मुसलमान, रमणि राम, बसन्ती झा, उर्मिला महतो, महेन्द्र राय यादव, बिमल केडिया, चन्दन साह, जयप्रकाश यादव, बिजय सिंह र कविन्द्र ठाकुर छन् ।
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी माले
संविधान सभामा ८ सिट जिनेको नेकपा माले ले सिपी मैनाली, दामोदर चौधरी, पार्वती महतो, निलम केसी, जनक कुमारी चालिसे, तिलकबहादुर थापामगर, यदुवंश झा, शारदा नेपालीको नाम पेश गरेको छ।
राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी
राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले लोकेन्द्र बहादुर चन्द, प्रतिभा राणा, सूर्यबहादुर केसी, चलनबहादुर तामाङ, दालकुमार सुनार, अलाउद्धिन अन्सारी, बबिता देवी धोवी, नवोदिता चौधरीको नाम पेश गरेको छ।
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी संयुक्त
चन्द्रदेव जोशी, कल्पना राणा, सुनिलबाबु पन्त, रामशीला ठाकुर, राघवबीर जोशी।
सदभावना पार्टी
लक्ष्मणलाल कर्ण, बालामति राना थारू, गौरी महतो कोइरी, राम नरेश राय, अनिल झा।
जनमोर्चा नेपाल
दुर्गा जयन्ती राई, भीम प्रसाद गौतम, सिता पोखरेल, राम कुमार यादव, विश्वभक्त दुलाल ।
राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपाल
रामनारायण सिंह, चन्द्र बहादुर गुरूङ, कुन्ती शाही, बबिना मोक्तान तामाङ।
राष्ट्रिय जनशक्ति पार्टी
डा. प्रकाशचन्द्र लोहनी, अर्जुन कुमार राई, फुलमती देवी चौधरी।
राष्ट्रिय जनमोर्चा
रश्मि राज नेपाली, सन्त बहादुर नेपाली, मिना पुनमगर।
राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी
एम.एस. (मालबर सिंह) थापामगर, क्षेमा राई।
नेपाल मजदुर किसान पार्टी
लिला न्याइच्याईं, नवराज कोइराला।
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी एकिकृत
परी थापा, अञ्जना राई।
नेपाल सदभावना पार्टी आनन्दीदेवी
राकेश गुप्ता, मञ्जुदेवी मण्डल।
नेपाली जनता दल
गायत्री साह, डा. विश्वनाथ अग्रवाल।
संघीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मंच
राजकुमार लिम्बू, रुक्मिणी चौधरी ।
समाजवादी प्रजातान्त्रिक जनता पार्टी नेपाल
प्रेमबहादुर सिंह ।
दलित जनजाति पार्टी
विषेन्द्र पासवान ।
नेपाल परिवार दल
एकनाथ ढकाल ।
नेपा राष्ट्रिय पार्टी
बुद्ध साय्‌मी।
नेपाल लोकतान्त्रिक समाजवादी दल
लक्ष्मीलाल चौधरी
चुरे भावर राष्ट्रिय एकता पार्टी नेपाल
केशव मैनाली ।

प्रतक्ष्‍य निर्वाचन प्रणाल FPTP (first-past-the-post) District

75 Districts

01. Achham
02. Arghakhanchi
03. Baglung
04. Baitadi
05. Bajhang
06. Bajura
07. Banke
08. Bara
09. Bardiya
10. Bhaktapur
11. Bhojpur
12. Chitwan
13. Dadeldhura
14. Dailekh
15. Dang
16. Darchula
17. Dhading
18. Dhankuta
19. Dhanusa
20. Dolakha
21. Dolpa
22. Doti
23. Gorkha
24. Gulmi
25. Humla
26. Ilam
27. Jajarkot
28. Jhapa
29. Jumla
30. Kailali
31. Kalikot
32. Kanchanpur
33. Kapilvastu
34. Kaski
35. Kathmandu
36. Kavrepalanchok
37. Khotang
38. Lalitpur
39. Lamjung
40. Mahottari
41. Makwanpur
42. Manang
43. Morang
44. Mugu
45. Mustang
46. Myagdi
47. Nawalparasi
48. Nuwakot
49. Okhaldhunga
50. Palpa
51. Panchthar
52. Parbat
53. Parsa
54. Pyuthan
55. Ramechhap
56. Rasuwa
57. Rautahat
58. Rolpa
59. Rukum
60. Rupandehi
61. Salyan
62. Sankhuwasabha
63. Saptari
64. Sarlahi
65. Sindhuli
66. Sindhupalchok
67. Siraha
68. Solukhumbu
69. Sunsari
70. Surkhet
71. Syangja
72. Tanahu
73. Taplejung
74. Terhathum
75. Udayapur

 

Be the first to know

Member Login





OUR COMMITMENT

USNepalOnline.Com is a New York-based popular community news portal dedicated to the Nepalese community in New York and around the world. We bring news and views from Nepal and from the Nepalese Diaspora. We are committed to providing a wide array of international features relating to Nepalese politics, people, lives, culture and so on. Our dedicated editors, representatives, and contributors in New York, Nepal and from elsewhere work to bring Nepal and the Nepalese into the cyber-world as it happens. We operate as a primary news source that touches the lives of the Nepalese community in ways that matter most to our readers. Our mission is to provide quality news and educational resources about Nepalese culture and its people within and beyond the Nepalese-American community.